Wiem co jem

19 grudnia odbyło się spotkanie z panią Pauliną Kamrowską – trenerem żywienia z Klubu Pięknej Sylwetki. Pani Paulina  interesujący sposób omówiła piramidę żywienia, przedstawiając produkty żywnościowe znajdujące się na jej poszczególnych piętrach. Wyjaśniła, z jakich składników powinny składać się  pełnowartościowe i zdrowe posiłki, a także jakie znaczenie dla naszego organizmu ma picie wody.

   Dzieci poznały te najzdrowsze i najbardziej wartościowe produkty, oraz te, które powinno się spożywać w niewielkich ilościach, okazjonalnie. Uczniowie dowiedzieli się, że prawidłowe odżywianie wpływa na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Pani Paulina wytłumaczyła, dlaczego należy ograniczyć spożycie słodyczy i słodkich napojów, a zwiększać spożycie owoców i warzyw. Dzieci sprawdzały, ile cukru zawierają niektóre produkty spożywcze. Wielkim zaskoczeniem dla nich było to, że ich ulubione żelki zawierają tak dużo cukru. Uczniowie mieli okazję porozmawiać także o zagrożeniach związanych z nieprawidłową dietą w okresie dojrzewania oraz znaczeniu aktywności fizycznej dla zdrowia człowieka.

   W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty żywieniowe, w trakcie których uczniowie tworzyli talerze zdrowych posiłków. Warsztaty były niezwykle ciekawe i pouczające.