Adopcja serca

Z ogromną radością chcieliśmy poinformować, że nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Adopcja serca”. Dzięki temu programowi setki dzieci z misyjnych placówek prowadzonych przez Zgromadzenie Sióstr Św. Michała Archanioła może uczęszczać do szkoły, zdobywać wiedzę, korzystać z opieki medycznej, a często także z dożywiania. Społeczność naszej placówki otoczy opieką Soumbang Aicha Oumarou z misji Nguelemendouka z Kamerunu. 

Aicha ma 6 lat, pochodzi z plemienia Maka, z miejscowości Lamba. Ją i jej dwie siostry ( 1 rok i 3 lata) samotnie wychowuje mama.

Adopcja serca jest to forma pomocy ubogim dzieciom z krajów III świata. Z reguły polega ona na wsparciu finansowym konkretnego dziecka, którego celem jest umożliwienie dziecku edukacji. Program „adopcja serca” (adopcja na odległość) obejmuje także zdolną młodzież i również wiąże się z pomocą w zdobyciu wykształcenia lub nauką konkretnego zawodu. Między ofiarodawcą a podopiecznym tworzy się niepowtarzalna więź, często pomagający otrzymuje zdjęcie swojego podopiecznego a nawet listy.

Taką formą pomocy zawsze objęte są dzieci w ciężkiej sytuacji życiowej a nad wydatkami związanymi z edukacją, zdrowiem, wyżywieniem czuwają na miejscu misjonarze, wolontariusze, składając coroczny raport.

Podjęcie się „adopcji serca” musi być odpowiedzialna decyzją, która wiąże się z odpowiedzialnością za losy konkretnego dziecka, które wie że ma opiekuna i dzięki niemu ma co jeść i może chodzić do szkoły.

Poniżej prezentujemy list od Sióstr Misjonarek z Kamerunu kierowany do społeczności naszej szkoły:

 

Kościół misyjny oddaje to, co otrzymuje; rozdaje ubogim to, co jego

członkowie /…/ oddają mu wielkodusznie do dyspozycji.”

Św. Jan Paweł II

Szanowna Dyrekcjo wraz z Gronem Pedagogicznym,

Drodzy Uczniowie PSP im. Jana Pawła II w Bieżeniu

W imieniu naszych Sióstr Misjonarek w Kamerunie i tych, którym służą swoją pracą
i modlitwą, pragnę podziękować za przyłączenie się do dzieła „Adopcji serca”. Dzięki temu programowi setki dzieci z misyjnych placówek prowadzonych przez Zgromadzenie Sióstr Św. Michała Archanioła może uczęszczać do szkoły, zdobywać wiedzę, korzystać z opieki medycznej, a często także z dożywiania.

Wpłata w wysokości 250 zł, która wpłynęła na nasze konto 5.01.2018 r. i za którą składamy wielkie „Bóg zapłać!” przeznaczamy na edukację „adoptowanego” dziecka w bieżącym roku szkolnym 2017/18.

Duchowej i materialnej trosce społeczności Szkoły powierzamy Soumbang Aicha Oumarou – 781 N z misji Nguelemendouka /Kamerun/, której fotografię wraz z kartą informacyjną dołączam. Razem z „adoptowaną” dziewczynką wyrażamy nadzieję na towarzyszenie jej w czasie trwania edukacji w szkole podstawowej, która w Kamerunie trwa do V klasy włącznie.

Zapewniamy, że „adoptowane dzieci” wraz z Siostrami Misjonarkami modlą się
w intencjach Przyjaciół z Polski, dzięki którym ich los staje się lżejszy, daje im nadzieję na lepsze jutro i sprawia, że coraz częściej pojawia się uśmiech na ich twarzach.

Z pozdrowieniem i wdzięcznością, łącząc się w modlitwie za misje i życząc obfitych darów w Roku Pańskim 2018

s. Eligia Opiłowska

/Referentka Misyjna Zgromadzenia/

Warszawa, 9.01.2018 r. Tel. 797 907061; e-mail: misje@michalitki.pl ; www.misje.michalitki.pl;