Bieżeń czci Niepodległą

Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Bieżeniu rozpoczęła uczestnictwem w uroczystej Mszy Św. za Ojczyznę w kościele w Borze Zapilskim. Po eucharystii oddano hołd poległym na cmentarzu parafialnym.
13 listopada zgromadzono się w szkole na wieczornicy patriotycznej, w której udział wzięli przedstawiciele lokalnej społeczności: radni Gminy Wręczyca Wielka – p. Tomasz Osiński oraz p. Dorota Fiącek, p. Zdziaława Kall – radna powiatu, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Bieżenia, strażacy OSP, rodzice, nauczyciele oraz przedstawiciel Zarządu SPSK. Uczniowie zaprezentowali niezwykle przejmujący program artystyczny pod hasłem Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo. Przy dźwiękach pieśni patriotycznych rozbrzmiewały poetyckie słowa wyrażające pragnienia i nadzieje kilku pokoleń Polaków walczących o wolną i niepodległą Ojczyznę. Uczestnicy uroczystości wspólnie odśpiewali również pieśni przy ognisku.
Dla młodego pokolenia była to niezwykła lekcja historii i patriotyzmu, która integrując lokalną społeczność, dała wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.