IV Gminny Turniej Mini Piłki Nożnej

22 maja w Węglowicach po raz czwarty rozegrany został Gminny Turniej Mini Piłki Nożnej Chłopców klas I – III. Do rozgrywek przystąpiły reprezentacje szkół z Bieżenia, Borowego, Kalei, Kulej, Truskolasów oraz gospodarze. W wyniku losowania nasza drużyna w eliminacjach zagrała z Truskolasami i Kulejami. Pierwszy mecz, po wyrównanej walce chłopcy przegrali 0:1, w drugim rozgromili swoich rywali 6:0. Spotkanie to było popisem strzeleckim Oskara Sośniaka i Oskara Biernackiego. W półfinale mierzyliśmy się z drużyną z Kalei. Przez większą część meczu nasi reprezentanci stwarzali dogodniejsze sytuacje do strzału, zabrakło jednak skuteczności, co dodało skrzydeł drużynie z Kalei, której zawodnicy w końcówce strzelili nam trze gole.

W „małym finale” spotkaliśmy się z gospodarzami, którzy pierwsi wykorzystali okazję do strzelania bramki. Nie zawiódł jednak Oskar Sośniak strzelając w końcówce wyrównującego gola. Ponieważ mecz zakończył się nierozstrzygnięty, sędzia zarządził karne. Pierwsza seria nadal nie wyłoniła zwycięscy – losy meczu ważyły się do ostatniej tury strzelających. Tu popisał się nasz bramkarz, Oskar Hadrian, który nie dał szans golkiperowi z Węglowic, a sam obronił później jego strzał . Dzięki temu drużyna wygrała mecz i zajęła III lokatę w turnieju.

Końcowa klasyfikacja zawodów:

  1. Kalej

  2. Truskolasy

  3. Bieżeń

  4. Węglowice

  5. Kuleje

  6. Borowe

Skład drużyny: Oskar Sośniak, Oskar Biernacki, Jakub Hendzlik, Alan Żurkowski, Mateusz Kamiński, Filip Świeży, Oskar Hadrian (br).