Jasełka

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowane przez uczniów  pod opieką nauczycieli. W czasie pandemii tradycja ta została zawieszona, jednak 21 grudnia 2022 r., w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, ponownie zebrali się zaproszeni goście, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zdolni, mali aktorzy i wokaliści pod czujnym okiem p. Ilony Jelonek, Iwony Karwala i Anety Bryła.

W jasełkach pt. „ W drodze do Betlejem”, publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak do nich i małego Jezusa przybyli liczni goście nawet tak honorowi jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka przeplatana była bardziej i mniej znanymi kolędami.  Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

Następnego dnia odbyło się spotkanie opłatkowe dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Ponownie na scenie wystąpili najmłodsi artyści. Nie zabrakło wspólnego  kolędowania, łamania się opłatkiem.

Galeria zdjęć

Taniec aniołów

Taniec pasterzy