Pożegnanie klasy VIII

22 czerwca 2023 r. uczniowie klasy 8, wspólnie z rodzicami i wychowawczynią p. Jadwigą Soboniak, zaprosili nauczycieli i pracowników szkoły na uroczystość pożegnania ze szkołą. Ósmoklasiści z przymrużeniem oka oraz dużym poczuciem humoru przedstawili zebranym swoje zdanie na temat zasadności uczenia się większości przedmiotów w szkole.  Następnie  obejrzeliśmy prezentację multimedialną przedstawiającą historię klasy. Uczniowie klasy VII złożyli swoim starszym kolegom życzenia i wręczyli pamiątkowe upominki.

Francuski pisarz Wiktor Hugo, powiedział: „Życie składa się z przywitań i pożegnań”. Dla uczniów klas VIII zakończył się właśnie pewien etap w ich życiu. Wielu z nich pójdzie w swoją stronę, zaczynając nowe życie w wybranej przez siebie szkole średniej. Od tej chwili czekają ich nowe wyzwania, z każdym dniem będą wchodzić w świat ludzi dorosłych.

Szkoła to nie tylko budynek, ławki, krzesła, tablice, sala gimnastyczna, biblioteka. Szkoła to przede wszystkim uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji. To oni wszyscy i każdy z osobna tworzą niepowtarzalny klimat szkoły. Każdy z ósmoklasistów współtworzył naszą szkołę, sprawiał, że jest ona właśnie taka, a nie inna. Każdy z nich zostawia tu kawałek siebie. Każdy z nich kawałek naszej szkoły zabiera też ze sobą – na całe życie.
Nie mówimy żegnajcie, mówimy …  Do zobaczenia!