Śpieszmy się kochać ludzi…

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą … te słowa słynnego księdza Jana Twardowskiego, pojawiają się zawsze kiedy wspominamy zmarłych, szczególnie bliskich naszemu sercu …
Dzień Wszystkich Świętych i obchodzone następnego dnia Zaduszki, to uroczystości ku czci wszystkich świętych oraz wszystkich zmarłych. Są to chwile zadumy, refleksji i wspomnień.
W tych szczególnych dniach udajemy się na cmentarze i nawiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, znajomych, stawiając kwiaty, zapalając znicze, wierząc, że już cieszą się oni wieczną chwałą.

Pamięć o zmarłych jest bardzo ważna, gdyż wartość narodu mierzy się jego stosunkiem do przodków. W naszej szkole listopadowa zaduma udzieliła się wszystkim 28 października, podczas apelu z okazji Wszystkich Świętych. Uczniowie klasy 5 i 8 pod opieką pani Olgi Jabłońskiej przedstawili wiersze mówiące o jesiennej zadumie, o przemijaniu, wędrowaniu, niepotrzebnym lęku przed śmiercią.

Refleksyjny i wzruszający program przybliżył atmosferę i nastrój święta oraz skłonił do przemyśleń na temat przemijania.