Spotkania opłatkowe

Jak co roku w przedświątecznym czasie odbyły się w naszej szkole spotkania opłatkowe. W czwartkowy wieczór w sali gimnastycznej zebrali się rodzice, nauczyciele i przyjaciele szkoły.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: starosta powiatu kłobuckiego – Henryk Kiepura, radni powiatu kłobuckiego – Zdzisława Kall i Wacław Kmieć, radni gminy Wręczyca Wielka – Tomasz Osiński i Dorota Fiacek, prezes OSP Bieżeń – Wiesław Chrząstek oraz druh Grzegorz Kiepura, który na ręce dyrektor szkoły przekazał Betlejemskie Światełko Pokoju.

Zgromadzeni goście tłumnie wypełnili odświętnie przystrojoną salę gimnastyczną. Spotkanie rozpoczęła dyrektor Beata Ogłaza, która pięknymi słowami o nieprzemijającej wartości Świąt Bożego Narodzenia wprowadziła wszystkich gości w podniosły i wzruszający nastrój. Następnie rozpoczęła się część artystyczna. Na scenę wkroczyli młodzi aktorzy, którzy z wielkim zaangażowaniem wczuwali się w swoje role. Ich wystąpienie wzruszyło, ale także rozbawiło każdego z obecnych gości, którzy z zachwytem i radością w oczach wsłuchiwali się w kolędy wykonywane przez grupę przedszkolną.

Kulminacyjny punkt uroczystości stanowiła wspólna modlitwa  oraz łamanie się opłatkiem.Spotkanie w dużym gronie, a także radosny nastrój sprawiły, że rozmowy o minionych czasach jeszcze przez kilka najbliższych godzin wypełniały mury szkoły. Każdy gość wyszedł z drobnym świątecznym upominkiem.

W piątek odbyło się spotkanie opłatkowe dla uczniów szkoły, którzy mogli podziwiać swoich młodszych kolegów z przedszkola w występach jasełkowych. Nie zabrakło wspólnego kolędowania i słodkiego poczęstunku oraz łamania się opłatkiem.