Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Uczennica naszej szkoły Karolina Bryła w dniach 1-3 czerwca bieżącego roku uczestniczyła w 41. Finale centralnym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który odbywał się w Świdwinie (woj. zachodniopomorskie). Uczestników turnieju gościł Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego im. Stefana Żeromskiego w Świdwinie. Karolina reprezentowała województwo śląskie w kategorii – szkoła podstawowa. W części pisemnej zdobyła 24/40 punktów. Najwyższy wynik w tej części turnieju to 31/40 pkt. Pięć osób z najwyższą punktacją z części pisemnej zakwalifikowało się do dalszych etapów- części praktycznej i ustnej.

Patronat nad Turniejem objęli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty.
Fundatorami nagród dla zwycięzców finału są:
Parlamentarny Zespół Strażaków
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty.
Pozostałe nagrody ufundowali:
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej
Parlamentarny Zespół Strażaków
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie
Wytwórnia Umundurowania Strażackiego w Brzezinach
Kaliskie Zakłady Przemysłu Terenowego w Kaliszu.

Realizacja finału została dofinansowana ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wsparcia udzieliło również Starostwo Powiatowe w Świdwinie.
Wszyscy uczestnicy mieli bardzo dobrze zorganizowany czas pobytu, wypełniony licznymi i bardzo ciekawymi atrakcjami, m.in. zwiedzanie 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego, seans kinowy, koncert w podzamczu z okazji Dnia Dziecka, udział w obchodach Dni Świdwina. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę za udział w turnieju. Gratulujemy Karolinie i życzymy dalszych sukcesów!