Wyjazd na lodowisko

Korzystając z ostatnich dni zimy uczniowie klas VI – VIII wybrali się na lodowisko do Częstochowy, gdzie z wielką radością doskonaliła swe umiejętności na lodowej tafli. Niektórzy przybyli tu pierwszy raz, ale zapewniali, że nie ostatni, ponieważ frajda jazdy po lodzie była przeogromna.

Co do techniki tejże jazdy, to można by ją określić jako wybitnie zindywidualizowaną i niezwykle różnorodną. Niektórzy zamiast ślizgów solowych preferowali towarzystwo sympatycznych pingwinków, inni wybierali przejażdżkę grupową, ale byli i tacy, którzy tulili z miłością bandy otaczające lodowisko i nie chcieli się z nimi rozstać za nic w świecie. Doskonałej zabawy nic jednak nie mogło zakłócić, ani niekontrolowane akrobacje  sportowe, ani drobne upadki.

Po lodowych wojażach grupa panczenistów z Bieżenia – spragniona wyższych doznań kulturalnych – udała się na seans filmowy pod tytułem Akademia Pana Kleksa. Z brzuchami pełnymi popcornu i nachosów oraz głowami nafaszerowanymi bajecznymi obrazami i dobrą muzyką wróciliśmy cali i zdrowi do domów.