Z wizytą w teatrze

26 października uczniowie klas III – VI obejrzeli niezwykle widowiskowy spektakl muzyczny, którego scenariusz  oparty jest na kanwie jednej z najpiękniejszych powieści wszech czasów – „Tajemniczym ogrodzie” F. H. Burnett’a. Opisuje ona losy rozpieszczonej sieroty, Mary Lennox, która po śmierci rodziców przybywa do smutnego, angielskiego domu, w którym mieszka posępny Archibald Craven. Zarówno dom jak i ogród skrywają pewną tajemnicę…

Uczniowie obejrzeli barwne i pełne emocji widowisko, które zaadaptował na scenę Cezary Domagała –  również autor tekstów piosenek i reżyser spektaklu. Jest to wzruszająca opowieść o miłości, tajemnicy, pięknie, które drzemie we wszystkich ludzkich sercach. To także historia o ciekawości świata i przemożnej chęci poznania nieznanego. Widowisko przepełnione muzyką Tomasza Bajerskiego nie pozwoli zapomnieć o sile, która może czynić cuda i o skarbach, jakie skrywa każde człowiecze serce.
Bezpośrednio po spektaklu uczestniczyliśmy w zajęciach teatralnych, w trakcie których poznaliśmy tajniki powstawania przedstawień „od kulis”. Dowiedzieliśmy się m. in., jak wiele osób jest zaangażowanych w produkcję tego typu wydarzeń, z jakich materiałów wykonywane są rekwizyty oraz co to są „zielone spektakle”. Zobaczyliśmy też Foyer im. Marka Perepeczko, Scenę Kameralną oraz  Scenę Histrion (najmniejszą ze scen teatru częstochowskiego).