Ognisko patriotyzmu

„Nic nie jest nam dane raz na zawsze, dotyczy to także wolności. Wolność trzeba ciągle zdobywać, ciągle  o nią walczyć – mówił nasz Wielki Rodak święty Jan Paweł II . Sztuką jest umierać dla ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze dla niej żyć”.

Obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Bieżeniu rozpoczęła uczestnictwem w uroczystej Mszy Św. za Ojczyznę w kościele w Borze Zapilskim. Po eucharystii oddano hołd poległym na cmentarzu parafialnym.
Kolejnym punktem obchodów była  wieczornica patriotyczna, która wpisała się już w tradycję obchodów tego święta. Uczniowie z klasy drugiej, trzeciej i piątej, pod opieką p. Ilony Jelonek, zaprezentowali  przepiękny program artystyczny, w którym nie zabrakło śpiewu, tańca oraz życzeń dla naszej Ojczyzny.
Na placu szkolnym rozpalono ognisko, przy którym cała społeczność Bieżenia odśpiewała wspólnie pieśni patriotyczne.
Dla młodego pokolenia była to niezwykła lekcja historii i patriotyzmu, która integrując lokalną społeczność, dała wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Ognisko

„Co to jest niepodległość”

„Serce w plecaku”