Rekolekcje wielopostne

„ Za jakim duchem idziecie? Bóg patrzy na nas, jak na przyszłych świętych.” Te słowa stanowiły dla naszej szkolno – przedszkolnej społeczności, wezwanie do wielkopostnej zadumy, którą przeżywaliśmy od 20 do 22 marca. Na przykładzie świętych, odkrywaliśmy jak Bóg ukrył świętość w każdym ludzkim sercu i jak przez wiarę wzywa i nas do współpracy ze swą łaską.
Nasze duchowe rozważania dopełniały nauki rekolekcyjne prowadzone w kościele parafialnym pw. św. Jacka w Borze Zapilskim. Rekolekcjonista – Ks. Michał Solarczyk – młodszych uczestników (kl. I-IV) przeprowadził przez znany im świat bajek, ucząc ich jak mają odkrywać i czerpać bogactwo z morałów w nich ukrytych. Starsi (kl. V-VIII) prowadzeni byli śladem „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, by od niego uczyć się odkrywania sercem tego co najważniejsze w życiu. Na zakończenie Ksiądz Rekolekcjonista życzył wszystkim, by w Panu Jezusie odnaleźli Przyjaciela, który przeprowadzi ich przez życie. Punktem kulminacyjnym tego czasu, był udział we wspólnej Eucharystii.
Mamy nadzieję, że ten czas łaski, ożywił naszą wiarę i pomógł nam pełniej przygotować się do radości Świąt Zmartwychwstania.